Blog > Komentarze do wpisu
Nara

Nara jest niewielkim miastem położonym na południe od Kioto. W odległej przeszłości, jeszcze przed Kioto, przez pewien czas była stolicą Japonii. Słynie przede wszystkim z ogromnego posągu Buddy.

Daniele z NaryTrasę z Kioto do Nary pociąg pospieszny pokonuje w 40 minut. Większość atrakcji znajduje się na wschód od centrum, w Parku Nara. Położonych jest tu kilka świątyń, żyją tu także setki półdzikich danieli. Włóczą się one po całym parku, a nawet wychodzą na ulice miasta, kompletnie nie bojąc się ludzi. Można je karmić specjalnymi ciasteczkami, kupowanymi za 150 jenów.

Nasze pierwsze spotkanie z danielami było niefortunne. Jeden z danieli, zawiedziony brakiem ciasteczek, pożarł zdobytą chwilę wcześniej mapę. Mam nadzieję, że mu nie zaszkodziło. Widziałem później, że te daniele jadły korę drzew, więc pewnie nie. Szkoda też nie była wielka, dzięki czytelnym drogowskazom i drugiej mapie przywiezionej wcześniej z Kioto.

W Narze zwiedziliśmy najpierw świątynię Kasuga, z ogromnym tysiącletnim drzewem. Świątynia jest bardzo piękna, zbudowana delikatnie i harmonijnie. Stanowiło to duży kontrast ze świątynią Todaiji, do której udaliśmy się później. Ta była po prostu monumentalna, z gigantyczną bramą. Nie może być jednak inaczej, gdyż kryje ona 16-metrowy posąg Buddy. Tu w przeciwieństwie do buddyjskich świątyń w Chinach, swobodnie można było robić zdjęcia.

Na koniec udaliśmy się jeszcze pod pagodę To-Kondo, a później z powrotem do Kioto.

Galeria zdjęć.

piątek, 16 lipca 2010, jah78

Polecane wpisy

stat4u