Kategorie: Wszystkie | Chiny | Japonia
RSS
wtorek, 25 maja 2010
Japonia 2010, wstępny plan

Z Polski wyjeżdżamy 12 lipca. Lot Aeroflotem do Moskwy, a stamtąd do Tokio. Uczestników jest trzech. Razem ze mną do Japonii wybierają się Dawid i Michał. Zwiedzanie Japonii planujemy zacząć od Kioto. W Tokio wylądujemy około południa. Od trzech do czterech godzin zajmą nam formalności na lotnisku oraz podróż pociągiem. Na miejscu powinniśmy więc znaleźć się przed 16.00. Przewiduję, że będziemy wykończeni po podróży, więc na ten dzień nic już nie planujemy.

Kolejne cztery dni to czas zarezerwowany na Kioto i okoliczne miasta: Narę, Osakę i Himeji. Wieczorem 17 lipca udamy się do Fukuoki na wyspie Kiusiu. Spędzimy tam trzy dni, zwiedzając także pobliskie Dazaifu i Kumamoto.

We wtorek 20 lipca mamy zamiar udać się do Kagoshimy na południu wyspy, a następnego dnia wracamy na wyspę Honsiu, do Hiroszimy. W Hiroszimie spędzimy trzy dni, zwiedzając również Iwakuni i Miyajimę.

W niedzielę 25 lipca wracamy do Tokio, w którym spędzimy jeszcze tydzień. W tokijskich planach mamy m.in. wycieczki na górę Fudżi oraz do miasta Nikko.

 

stat4u